O projektu

Tento projekt nezačal jako nic víc než pouhý sběratelský zájem. Sběratelů vkladních knížek je ale velmi málo a proto se na pultech prodejců objevují jen zřídka. Dočkají se náhodného zájmu a jen zcela vzácně návštěvy skutečného sběratele. Vkladní a spořitelní knížky tak nejednou končí ve sběru starého papíru - paradoxně tam, kde často jejich putování po burzách také začalo.
Okouzlen krásnými tiskařskými vzory začal jsem tedy knížky sbírat a postupně katalogizovat. Péče o vkladní knížky není jednoduchá. Zatímco stříbrná mince potřebuje pouze skromné místo kde může v pokoji a beze změny dalších tisíc let odpočívat, vkladní knížka z počátku minulého století se začíná rozpadat a zub času je těžké zastavit. Všechny knížky, kromě jejich separátního uložení ve vhodném obalu, začal jsem proto skenovat a důkladně popisovat jejich stav i náležitosti, abychom alespoň zlomek z té krásy a historie mohli uchovat i více než další století.
Máte-li proto vkladní či spořitelní knížku o kterou se již nemůžete dále starat, přijmu ji do svého archivu s otevřenou náručí a vystavím zde na webu. Stejně tak ocením jakýkoliv skenovaný materiál jenž může být přínosem pro tento web a rád ho zde uveřejním.
Pokračovat
 
Zadejte klíčové slovo.
Pokročilé vyhledávání
Czech English German Russian
osCommerce